Priser og abonnement

I nedenstående skema, kan du se de forskellige priser for at benytte vores træningscenter:

Priser  
Fri træning i træningscenteretAutomatisk trækningKontant
Pr. mdr.250kr.300kr.
60+220kr.250kr.
Studerende (studiekort skal fremvises)220kr.250kr.
Priser  
Fri træning i træningscenteret + HoldAutomatisk trækningKontant
Pr. mdr.300kr.350kr.
60+250kr.280kr.
Studerende (studiekort skal fremvises)250kr.280kr.
10-turs kort475kr.
Programlægning270kr.
Gæste time75kr.

Fysioterapi

I nedenstående skema kan du se de forskellige takster fra Danske Fysioterapeuter:

 HonorarPatientandelSygesikringsandel
Første konsultation453,79275,45178,34
Normal behandling288,53175,14113,39
Kort behandling192,36116,7675,60
Opfølgende træningsterapi96,1858,3837,80
GLA:D192,36116,7675,60
Udeblivelse288,53288,53
Fysioterapeutisk hold70,00

Specialist priser

Priser 
Første konsultation (60 min) 675kr.
Efterfølgende behandling (30 min) 375kr.
Tillæg ultralydsscanning – 1. gang450kr.
Tillæg ultralydsscanning – opfølgning225kr.
For udvidet specialist behandling900kr.
Udeblivelse375kr.

Osteopati priser

Priser 
Første konsultation (60 min) 675kr.
Efterfølgende behandling (der afsættes 45 min) 600kr.
Udeblivelse600kr.

Hvis du vil vide hvor meget tilskud du kan få fra Sygeforsikring Danmark på både fysioterapi og osteopati behandlinger, kan du klikke her.